Історична довідка:
У 1661—74 для переходу до печер збудовано дерев'яну галерею з невеликою за об'ємом церквою в ім'я св. апостола Андрія. Її зображено на плані Києва
У 1694 І. Ушакова. 1809 за проектом військового інж. — генерал-майора І.Глухова розпочато будівництво нової галереї «з дахом, ґонтом та тесом покритим». 1815—16 поновлена теслею П. Мєсновим. 1830—32 майстер кам'яних справ Я. Молодов замість дерев'яних підвів під існуючу галерею кам'яні стовпи, М. Фадеев спорудив нову галерею в стилі класицизм. У верхній частині її стін між подвійними колонами доричного ордера було прорізано півциркульні вікна, в оздобленні інтерколумніїв використано накладний декор. Вхідний павільйон галереї серед. 19 ст. зображено на малюнку Т. Шевченка «На Дальніх печерах» з серії «Мальовнича Україна», який поширено 1858 виданням В. Тімма.
1898 за проектом 1893 арх. В. Ніколаєва на місці старого вхідного павільйону та галереї споруджено більший за об'ємом новий павільйон і галерею завширшки у п'ять аршинів (замість чотирьох у попередній). Останні ремонтні роботи проведено 1972, 1997. Складається з вхідного павільйону та галереї-переходу.
Павільйон одно-, двоповерховий, цегляний, у плані прямокутний, з вальмовим дахом, у західному схилі якого влаштовано центральний гранчастий ліхтар з маленькими квадратними віконцями, завершений восьмисхилим шатром з маківкою та хрестом. Основне приміщення зального типу. Споруджений у стилізованих формах російської архітектури 17 ст. Центральну вісь симетричної пластично виразної композиції чолового (західного) одноповерхового фасаду з п'ятипрогінною аркадою пониженої зовнішньої га-лереї підкреслено великим кокошником над карнизом з сухариками. Пластику фасаду доповнюють фільончасті лопатки, увінчані маленькими кокошниками.
Від південного (бічного) фасаду відходить галерея на цегляних опорних стовпах з горизонтальним шалівковим заповненням між ними, вкрита двосхилим бляшаним дахом. У плані складається з трьох прямолінійних та дугоподібних ділянок зі сходами. У стінах середньої частини галереї влаштовано півциркульні засклені вікна. В нижній частині стін — заповнення з точених балясин. Циліндрична стеля підшита дошками.
Споруда — невід'ємна складова історичного комплексу забудови Дальніх печер.
З травня 1988 використовується діючим монастирем [1510].
Назва документу про взяття на облік
Рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 28.12.1994 №20-р