Історична довідка:
Збудовано для трикласної жіночої торговельної школи ім. П. Терещенко за проектом арх. П. Голландського коштом Н. Терещенка. Таким чином відомий меценат вшанував пам'ять своєї померлої дружини Пелагеї, яка брала участь у всіх його добродійних починаннях. Підрядні роботи проводила контора Л. Гінзбурга.
Двоповерховий, з підвалом, цегляний, у плані Г- подібний. Асиметрична композиція фасадів ґрунтується на використанні елементів класицистичної архітектури: міжповерхового й вінцевого антаблементів із тригліфами, модульйонами й карнизами з сухариками спрощеного абрису. Об’ємно - планувальна структура будинку зберегла первісне вирішення: коридорна система з двобічним розташуванням аудиторій. Коридори перекрито циліндричними склепіннями з розпалубками, в аудиторіях — плоскі стелі з дрібними тягами й розетками. В інтер'єрі збереглася підлога з метласької плитки, віконні й дверні заповнення. Будинок являє значний типологічний інтерес, є важливим елементом в історичній забудові вулиці.
При жіночій школі діяло Товариство поширення комерційної освіти у м. Києві, засноване 1896. Серед його членів були відомі київські підприємці, доброчинці, громадські діячі — Б. Ханенко (почесний голова), М. Чоколов (голова), Д. Марголін, С. Могилевцев. З 1970 тут міститься інститут удосконалення вчителів [376].