Жіноча торговельна школа ім. П. Терещенко, 1901

Воровського, 18/2
Історична довідка:

Збу­довано для трикласної жіночої торговельної школи ім. П. Терещенко за проектом арх. П. Голландського кош­том Н. Терещенка. Таким чином ві­домий меценат вшанував пам'ять своєї померлої дружини Пелагеї, яка брала участь у всіх його добродійних по­чинаннях. Підрядні роботи проводила контора Л. Гінзбурга.

Двоповерховий, з підвалом, цегляний, у плані Г- подібний. Асиметрична ком­позиція фасадів ґрунтується на ви­користанні елементів класицистичної архітектури: міжповерхового й вінцевого антаблементів із тригліфами, модульйонами й карнизами з суха­риками спрощеного абрису. Об’ємно - планувальна структура будинку збе­регла первісне вирішення: коридорна система з двобічним розташуванням аудиторій. Коридори перекрито ци­ліндричними склепіннями з розпалуб­ками, в аудиторіях — плоскі стелі з дрібними тягами й розетками. В інтер'­єрі збереглася підлога з метласької плитки, віконні й дверні заповнення. Будинок являє значний типологічний інтерес, є важливим елементом в істо­ричній забудові вулиці.

При жіночій школі діяло Товариство поширення комерційної освіти у м. Ки­єві, засноване 1896. Серед його членів були відомі київські підприємці, доб­рочинці, громадські діячі — Б. Ханен­ко (почесний голова), М. Чоколов (голова), Д. Марголін, С. Могилевцев. З 1970 тут міститься інститут удоско­налення вчителів [376].

Дата побудови
1901-1902 рр.
Охоронний номер
№87
№ та дата рішення про взяття під охорону

Рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 21.01.1986 № 49 памятка архітектури.

Тип пам'ятки
Пам’ятка історії, Пам'ятка містобудування, Пам’ятка архітектури
Текстовий опис стану пам'ятки

Стан будівлі гарний, охайний. Всі елементи декору збережені. Зараз в будівлі діючий музей Грінченко.

Відповідальний волонтер
Ричагова Ольга Василівна
Дата створення
24.05.2013