Історична довідка:
На поч. 20 ст. належав Г. Тульчинській, мав № 76. Первісно дво – триповерховий, верхній поверх надбудовано в 1930-і рр. Головний фасад вирішено в стилі неоренесанс. Цегляний, пофарбований, складається з двох житлових секцій. Дата спорудження міститься в картуші над балконом на лівому фланзі фасаду.
1908-09 у цьому будинку проживав Петлюра Симон Васильович (1879– 1926) – громадсько-політичний і державний діяч, публіцист, організатор українських Збройних сил, Головний отаман військ УНР, голова Директорії УНР. У липні 1907 приїхав із Санкт-Петербурга й відразу став секретарем часопису «Рада». Разом з М. Поршем редагував газету «Слово» (виходила з 11 травня 1907; з'явилося 105 чисел; видавець – О. Королькова). Редакція містилася у помешканні С. Петлюри. Газета дбала передусім про політичне й соціальне виховання робітників і селян, приділяла увагу національному життю. У «Слові» друкувалися Д. Донцов, А. Жук, Г. Коваленко, С. Черкасенко та ін. На поч. 1909 С. Петлюра повернувся до Санкт-Петербурга.
Є наступні зміни на фасаді
Шкляні або пластикові балкони, Кондиціонери, Інше, Граффіті
Текстовий опис стану пам'ятки
Будинок знаходиться в нормальному стані. Два балкони обкладені пластиковими щитами позаду від металевої огорожі. Незначна кількість граффіті. 3 кондиціонери.
По цьому будинку плутанина з адресною табличкою: згідно карти та історичним довідкам за адресою 78 знаходиться музична школа. А табличка з цією адресою міститься на сусідній будівлі, яка згідно карти має адресу 76. Будинок музичної школи в нормальному стані, фасад потребує косметичного ремонту. На сусідньому будинку є кондиціонери та жалюзі.(Дарина Денисова)