Історична довідка:
Триповерховий (первісно двоповерховий), цегляний, на цокольному поверсі, у плані близький до Г-подібного. Будинок був споруджений за проектом академіка архітектури В. Сичугова для родини Шкотів, киян британського походження. Після 2-ї світової війни надбудовано ще один поверх, заповнено проміжок між цим та сусіднім (№ 32) будинками. В оформленні фасаду застосовано притаманний творчості В. Сичугова візерунок цегли, що нагадує вишивку. Облицювальна цегла утворила чарунковий карниз, лиштву вікон, ланцюжки рустів. Під час надбудови втрачено два симетричні цегляні обеліски у завершенні, що формували силует споруди. Цокольний поверх призначався під торговельні приміщення, інші – під житло.
Тут у 1880-х рр. мешкав Образцов Василь Парменович (1849 1920) – терапевт, професор Київського університету (з 1893), засновник київської терапевтичної школи. У цей час реакційне керівництво університету відмовило В. Образцову через прогресивні громадські погляди у посаді приват-доцента, і він займався приватною практикою. Серед його пацієнтів був відомий поет С. Надсон. У листопаді 1886 під час лікування одного з хворих В. Образцов зробив відкриття, на основі якого було започатковано метод пальпації органів черевної порожнини та безпосередньої перкусії, що відіграло значну роль у діагностиці внутрішніх хвороб.
У 1910-х рр, в будинку містилася редакція газети «Чехослов'янин» (чеською мовою), в якій співпрацював чеський письменник Я. Гашек. Тут проживав редактор газети Швиговський В'ячеслав Францович.
Нині будинок займає установа.
Є наступні зміни на фасаді
Кондиціонери, Краска на первом этаже
Текстовий опис стану пам'ятки
Здание в нормальном состоянии. Есть адресная табличка и мемориальная доска Вацлаву Вондраку. Мемориальной доски зданию нет. На фасаде размещены кондиционеры. В некоторых местах стена здания разрушается, особенно пострадала облицовка по первому этажу - она измазана краской, кое-где разрушена, балкон заложен ржавыми листами железа.