Історична довідка:
Зведений для розміщення «Оргтехбуду» і житлових квартир у період боротьби з надмірностями в будівництві й архітектурі, чим пояснюється різниця в декоративному оздобленні чолового та бічних фасадів (інститут «Діпроцивільпром- буд», архітектори Б. Кучер, С. Фрід- ман). 1982 проведено реконструкцію будинку (арх. О. Комаровський). Семиповерховий, цегляний, у плані трапецієподібний. Перекриття пласкі армокерамічні, дах вальмовий під бляхою. Нижні чотири поверхи — з коридорним плануванням, призначені для адміністративних приміщень. На трьох верхніх поверхах розташовані дво- і трикімнатні квартири, що обслуговуються окремою сходовою кліткою та ліфтом, вхід — з боку вул. Софійської. Композиція будинку ґрунтується на принципі центрально-осьової симетрії. Спрощений за архітектурою чоловий фасад із розташованим у центрі перспективним арковим порталом входу в адміністративну частину будинку розчленовано на всю висоту чотирма приставними розкріпованими пілонами й увінчано триступінчастим аттиком.
П'ятий і сьомий поверхи відбито горизонтальними гуртами, що продовжуються на різних за довжиною (на чотири та шість віконних осей) крилах. їх оздоблено пишно декорованим вінцевим карнизом з модульйонами та рослинною орнаментикою, міжвіконними пілястрами з модифікованими доричними (п'ятий—шостий поверхи) та коринфськими (сьомий поверх) капітелями. Архівольти аркових вікон першого поверху прикрашено іоніками. Інші віконні прорізи прямокутні. Для опорядження вуличних фасадів використано світлу лицьову цеглу та декоративні керамічні деталі, виготовлені у класичних традиціях за шаблонами архітекторів на київському заводі «Керамік». Цоколь і перший поверх з боку Майдану Незалежності облицьовано сірим полірованим гранітом.
Споруда не була завершена за первісним задумом, проте залишається органічною частиною архітектурного ансамблю Майдану Незалежності.
Тепер адміністративну частину будинку займають Державна податкова інспекція у м. Києві, аптека [1890].