Історична довідка:
Триповерховий, цегляний, тинькований, у плані П-подібний. Перекриття пласкі залізобетонні. Дах вальмовий, з бляшаним покриттям. Оздоблений у стилі історизм з ренесансно-бароковими елементами з широким застосуванням ліпленого декору, однотипного, але по-різному скомпонованого на кожному з фасадів. Має два чолові фасади — на 14 (вул. П. Сагайдачного) і десять (вул. Ігорівська) віконних осей. Головний вхід з боку вул. П. Сагайдачного. Тектоніка фасадів ритмічно-ярусна. Наріжжя з обох боків, розкріповка центрального входу та лівий фланг головного фасаду (вул. П. Сагайдачного) акцентовані тридільними аттиками зі смужкою меандра.
Перший поверх на невисокому цоколі розчленовано рустованими лопатками. Тло другого й третього поверхів розшито під дощаний руст. Лопатки другого поверху включають фактурні квадри й оригінальні завершення у вигляді стилізованих маскаронів. Третій поверх розчленовано здвоєними (на головному фасаді) й поодинокими (на вул. Ігорівській) канелюрованими пілястрами іонічного ордера. Перший поверх відділено від другого профільованим гуртом. Між другим і третім поверхами широкий фриз, заповнений волютоподібними орнаментальними композиціями з пальметами, що чергуються з вазонами в оточенні гірлянд. Вінцевий карниз підтримують парні модульйони, прикрашені акантом, та неширокий фриз, декорований рослинним орнаментом з включенням картушів. Усі прорізи прямокутні. Вікна верхніх поверхів оформлено тонко профільованими лиштвами, другого поверху — прямими сандриками, третього — сандриками з замковими каменями у вигляді орнаментованих кронштейнів, які з обох боків підтримують грифони. Міжвіконня головного фасаду містять фігурні фільонки з картушами, на яких вертикально позначено дату спорудження будинку (1898). Дворові фасади позбавлені декору. Розмаїття і вишуканість ліпленого оздоблення виділяють споруду серед інших будинків періоду історизму.
У 1900—10-х рр. у квартирі № 10 проживав Клуг Мартин Вільгельмович Клуг Мартін Васильович (Вільгельмович) (бл.1870, Київ — після 1915) — київський архітектор. Походив із київської німецької (пруської) родини, відомої у місті ще з 50-х років ХІХ ст. Народився у Києві близько 1870 року. Технічну освіту здобув, ймовірно, за межами Російської імперії, навчання закінчив 1894 року. Працював як архітектор (технік-будівничий) у Києві. Найбільш активний період творчості припав на останні роки 19 століття та на перше десятиріччя ХХ ст.
Є наступні зміни на фасаді
Кондиціонери, Прибудови, Великі вивіски комерційних установ
Текстовий опис стану пам'ятки
Будинок в нормальному стані, але фасад повністю закритий вивісками комерційних установ. Згідно адресної таблички нова адреса будинку Сагайдачного 23/8, згідно реєстру Сагайдачного 23/4. Дошка "Памятка" є, але на ній не вказаний охоронний номер.