Історична довідка:
На червону лінію виходили одноповерхова цегляна споруда з бакалійною крамницею та дерев'яний одноповерховий житловий будинок, зведений у серед. 19 ст. за зразковим проектом. З 1872 майном володіла Є. Крижанів- ська, дружина диякона Софійського собору. На межі століть садиба належала її нащадку І. Крижанівському.
Наступним власником став І. Комаров, який, імовірно, і був замовником будівництва наявного прибуткового будинку. Останніми власниками садиби було подружжя Жаховських. Чотириповерховий, цегляний, пофарбований, у плані П-подібний, одно- секційний. Перекриття пласкі, дах вальмовий, з хвилястим асбоцемент- ним покриттям.
Оформлений у стилі історизм з рисами неоренесансу. Композиція головного фасаду з входом у центрі симетрично-осьова. Вертикальне членування головного фасаду підкреслено напівко- лонами, що об'єднують по висоті вікна другого і третього поверхів. Вікна четвертого поверху фланковано здвоєними канелюрованими пілястрами. На- півциркульні здвоєні вікна другого поверху, доповнені архівольтами з клинчастими сандриками, надають фасаду пластичності. Простінки між вікнами і тимпан дверного декоративного фронтону прикрашено ліпленим рослинним орнаментом. Головний фасад завершується масивним тридільним аттиком з центральною напівциркульною частиною, в полі якої розміщено вікно горища. Парадний вхід вирішено у вигляді порталу. На балконах другого— четвертого поверхів збереглися металеві ажурні ґрати.
Будинок являє цінність як зразок типової житлової забудови кін. 19 — поч. 19 ст.
Тепер на нижніх поверхах будинку офіси.
Є наступні зміни на фасаді
Шкляні або пластикові балкони, Прибудови, Інше, Частина першого поверху пофарбована у чорний колір перукарнею, яка там знаходиться
Текстовий опис стану пам'ятки
Частина першого поверху пофарбована у чорний колір перукарнею, яка там знаходиться
Вхід до перукарні зроблено окремий