Особняк, в якому проживав Бобинський Г.А., піаніст, композитор, педагог

Овруцька, 29
Історична довідка:

Довідка від попереднього волонтера (2013 рік)ЖЗа особняком був сад (як скрізь на Лук'янівці). В кін. 1990-х рр. будинок відремонтовано, при цьому декор фасаду зазнав втрат, було добудовано просте металеве піддашшя над ґанком, змінено внутрішнє планування. Одноповерховий, цегляний, пофарбований, у плані Г-подібний з бічним входом.

Вирішений у стилі історизм з рисами спрощеної англійської готики. Архітектурні деталі виконані в цеглі. Композиція головного фасаду на п'ять віконних осей асиметрична за рахунок зміщення на правий фланг парадного входу, оздобленого пінаклями (верхні частини втрачено) та аркатурним пояском під карнизом. Віконні та дверні прорізи декоровано ламаними «тюдорівськими» сандриками. Вікна прямокутні, три — в центрі, два здвоєні — ліворуч.

Будинок — зразок типової житлової забудови Лук'янівки доби історизм.

1913—14 в будинку проживав Бобинський Генрік Антонович (1861 — 1914) — піаніст, композитор, педагог. Навчався у Відні та Москві. 1893—1913 викладав у Київському музичному училищі. 1913—14 — професор Київської консерваторії. Вів активне творче життя, виступав із сольними концертами, на традиційних київських камерних вечорах грав разом з М. Лисенком, В. Пухальським. Автор творів для симфонічного оркестру, фортепіано. У цьому будинку давав також уроки гри на роялі.

Тепер особняк належить приватній фірмі.

 

Дата побудови
2-га половина ХХ ст.
Охоронний номер
без номера
№ та дата рішення про взяття під охорону

Наказ Головного управління охорони культурної спадщини від 25.09.2006 № 53 – архітектура, історія

Тип пам'ятки
Пам’ятка історії, Пам’ятка архітектури
Текстовий опис стану пам'ятки

Пам'ятка в гарному стані (наскільки можна побачити з фасаду). Боків будівлі не видно, доступу до подвір'я немає (зачинена брама та паркан). Явних порушень чи руйнувань немає.

Відповідальний волонтер
Юлія Козицька
Дата створення
11.06.2013