Історична довідка:
Двоповерховий, цегляний, тинькований, у плані Г-подібний. Композиція головного фасаду вирішена асиметрично, з двома ризалітами по флангах: меншим — ліворуч, більшим, з парадним входом у формах стилю ампір — праворуч. Ризаліти оздоблено накладними чотириколонними доричними портиками на високому цоколі. Фасади декоровано характерними ампірними деталями: рустом, кованою огорожею, балюстрадами фальшивих балконів, маскаронами, медальйонами та перевитими стрічками вінками. Провідну роль правого ризаліту з парадним входом підкреслено трикутним щипцем над балконом другого поверху, збагаченим великим архівольтом. В інтер'єрах парадних приміщень, що містяться на першому поверсі, застосовано декор з рисами ампіру (вестибуль, хол), рококо та ренесансу: художнє ліплення на стелях і стінах, мармурові каміни, інкрустований паркет, поліроване богемське скло, дерев'яні панелі тощо. На другий поверх ведуть тримаршові дерев'яні сходи з різьбленою дерев'яною огорожею у стилі ренесанс. Парадна зала, розміщена вздовж паркового фасаду, сполучається з терасою, оформленою напівротондою зі спареними колонами іонічного ордера. Парковий фасад крила прикрашено скульптурою античної богині полювання Діани, встановленою в ніші, а також картушем із гербом роду Уварових, смолоскипами тощо. Бічні фасади також асиметричні: невеличкий ґанок розташовано ліворуч; праворуч містилася тераса (не збереглася). У глибині ділянки був обнесений муром сад, який виходив на пул. Левашовську (сучасна вул. Шовковична) і тягнувся вздовж Липського провулка. На подвір'ї залишилася триповерхова службова споруда, зведена після 1917.
Особняк є цікавою пам'яткою архітектури, що дає уявлення про забудову Липок поч. 20 ст.
Після громадянської війни тут розташовувалися губернські, потім обласні управління ДПУ, НКВС, НКДБ, МВС, КДБ. З 1987 розміщуються різні громадські організації: Український фонд культури, Український дитячий фонд, Українська республіканська рада ветеранів війни та праці, Українська цукрова біржа та ін..
Є наступні зміни на фасаді
Кондиціонери, Зроблено прибудову-перехід на рівні 2-го поверху до сусіднього будинку №16А, прибудовано арки до сусідного будинку №14
Текстовий опис стану пам'ятки
Фасад будинку потребує ремонту, пошкоджено або втрачено декоративні елементи. Система водовідводу пошкоджена та має бути замінена. На фасаді наявні щілини, що вказують на можливість руйнації будинку. Встановлені кондиціонери спотворюють вигляд будинку.
Наявна невідповідність між Рішенням виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 22.11.1982 № 1804 в якому вказано "Особняк (Уварової Н.Ф.)" та текстом на охоронній дошці "Особняк графа Уварова"