Історична довідка:
Гостиний двір у Києві — будівля на Контрактовій площі на Подолі, зведена 1809 року замість старого двору (60-ті рокиXVIII ст., архітектор Іван Григорович-Барський). Завершення будівництва будівлі відбулося не відразу, унаслідок пожежі в 1811 році, що охопила значну частину Києва і військових дій в 1812 році. На той час збудували лише перший поверх будівлі, хоча за планом архітектора Л. Руски їх мало бути два. Довелось лише накрити перший дахом і залишити будинок одноповерховим. Зовнішні сторони двору були оточені арковими галереями, фасади (південний і північний — довжиною по 100 м, східний та західний — по 60 м) прикрашені пілястрами та пофарбовані в жовтий та білий кольори.
Уперше після будови, будівля була реконструйована в 1828 році, архітектором Андрієм Меленським. Потім, дуже масштабна реконструкція будівлі була здійснена в 1980-1982 роках, з настанням 1500-річчя міста Києва. Архітектором став В. П. Шеченко. За планом був добудований другий поверх, замуровані аркові галереї і зроблено оновлення будівлі всередині
Гостинний двір включав 50 магазинів, до числа яких входили майстерні. Вони були найконкурентоздатнішими виробництвами, які втратили свою силу лише в другій половині XIX ст., у той час, коли відмінили Магдебугргське право в 1835 році і дозволили відкриття великих фабрик і заводів. За час Великої Вітчизняної війни двір дійшов до розрухи. Але в післявоєнний час приміщення гостинного двору були наповнені гастрономами, галантереями, магазинами культтоварів і т. д. Тут же розташувалися швацькі майстерні, контори по будівельно-монтажному управлінню, централізовані склади і т. д. Підвальні приміщення зберегли свої призначення - туди постійно вивантажували різного роду матеріал і товари.