Історична довідка:
Споруджено на замовлення швейцарця за походженням, купця Ц. Верле (жив у Києві з кін. 1850-х рр., мав також будинки на розі вулиць Хрещатик і сучасної М. Грушевського, де тепер готель «Дніпро», та на розі вулиць Хрещатик і Трьохсвя-тительської).
Триповерховий на підвалі, цегляний, тинькований, у плані близький до прямокутного. Перекриття дерев'яні. Дах бляшаний. Планування односекційне, не раз змінювалось.
Композиція чолового фасаду симетрично-осьова. Центральну вісь, де розташований прямокутний отвір проїзду у двір, виділено незначним ризалітом і завершено аттиком з лучковим фронтоном і півциркульним вікном. Пластичне вирішення чолового фасаду спи-рається на використання мотивів неоренесансу. Його площину прорізують симетрично розташовані прямокутні вікна в обрамленні простих лиштв. На другому поверсі над вікнами вміщено сандрики у вигляді поличок, на третьому – простінки між вікнами декоровано ліпленими рослинними гірляндами. В центральному ризаліті влаштовано балкони з ажурними металевими ґратами, в малюнок яких включено ініціали домовласника – літери «Ц. В.». Розвинутий фриз декоровано дощаними тригліфами. Карниз спрощений, у вигляді полички.
Разом з іншими будинками кін. 19 ст. споруда репрезентує давню забудову Хрещатика.
План третього поверху:
Будинок — зразок архітектури доби історизму в житловій забудові міста. Тепер — офісний, з торговельними приміщеннями на першому поверсі [1903].
Є наступні зміни на фасаді
Великі вивіски комерційних установ, половина фасаду закрита банером, що за ним - невi домо