Історична довідка:
Займає наріжну частину кварталу на перетині вулиць О.Гончара і Тургенєвської. Збудований за проектом арх. А. Краусса. Чотириповерховий, цегляний. Складається з чотирьох житлових секцій. Фасад вирішено у стилі неоренесанс із застосуванням напівколон корінфського ордера в оформленні третього - четвертого поверхів.
У 1920-х рр. у квартирі № 28 проживав Якубський Борис Володимирович (1889 - 1944) - літературознавець, професор Київського університету, одночасно викладач Вищого музично-драматичного інституту ім. М. Лисенка; співробітник Комісії новітнього письменства ВУАН. Один із основоположників соціологічного методу в українському літературознавстві. Автор праць «Наука віршування» (1922), «Соціологічний метод у письменстві» (1923). За його загальною редакцією у «Книгоспілці» вийшло 12 томів «Творів» Лесі Українки (1927 - 1930). М. Зеров присвятив йому вірш «Аристарх» (1923), а також два вірші російською мовою з циклу «Баришівка». За часів фашистської окупації перебував у Києві, публікувався у газеті «Нове українське слово». Був репресований. [402].
Є наступні зміни на фасаді
Шкляні або пластикові балкони, Кондиціонери
Текстовий опис стану пам'ятки
Будинок знаходиться на розі двох вулиць - Тургєнєвської та Гончара. І з того, і з іншого боку фасаду знаходяться пластикові балкони різних форм та розмірів, більшість зашклені, кондиціонери. Частково збережена ковка балконів.