Будинок, де в 1957-69 рр. працював видатний дитячий хірург, заслужений діяч науки, професор А.Р.Шуринок

Чорновола (Косіора), 28/1
Історична довідка:

Колишній хірургічний павільон - нині корпус № 3 - багато років використовувався як центр ди­тячої мікрохірургії. Зараз в будинку розташований дитячий центр токсікології, інтенсивної та еферентної терапії.

Андрій Романович Шуринок – народився 25 жовтня (7 листопада) 1894, сел. Стрижівка (нині Коростишівського району Житомирської області) — помер 13 січня 1969, м. Київ — український радянський хірург, доктор медичних наук (з 1954 року), професор (з 1958 року).

Народився в селі Стрижівці  в багатодітній селянській родині. Закінчив вчительську семінарію в Коростишеві і став вчителем у рідному селі, а потім у Коростишеві і Брусилові. У 1916 році був призваний в армію, служив піхотинцем. У 1918 році поступив на біологічний факультет Університету Святого Володимира в Києві, а в 1920 році перевівся в сформований Київський медичний інститут, який закінчив у 1925 році.

Працював в лікарні для залізничників, потім перейшов у клінічну ординатуру при кафедрі факультетської хірургії. Після підготовки на двох кафедрах хірургії — спеціальної та факультетської, і численних нічних чергувань був направлений завідувачем хірургічного відділення і одночасно головним лікарем в селі Рокитному Київської області. У 1932 році його обирають асистентом кафедри факультетської хірургії Київського медичного інституту, потім доцентом. В 1936 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Про положення й прикріплення ілеоцекального відділу кишечника людини у світлі вчення про його розвиток».

В 1939 році був призваний в Червону армію, в якості військового хірурга. Брав участь у висуванні радянських військ у Західну Україну і в радянсько-фінському військовому конфлікті. В період німецько-радянської війни був провідним хірургом низки великих евакогоспіталів.

У 1946 році демобілізований в званні майора медичної служби, і в цьому ж році його відновили у статусі доцента кафедри факультетської хірургії Київського медичного інституту. З 1947 року — доцент кафедри дитячої хірургії. У 1953 році був призначений виконуючим обов'язки завідувача кафедри дитячої хірургії Київського медичного інституту. У 1955 році захистив докторську дисертацію на тему «Методика дослідження больових ознак у дітей з хронічним апендицитом і її анатомо-фізіологічні основи». У 1958 році вченого затвердили у званні професора.

В 1968 році Андрій Шуринок передав керівництво кафедрою Миколі Ситковському, але залишався професором-консультантом кафедри. Помер в Києві 13 січня 1969 року. Похований на Байковому кладовищі.

Дата побудови
1899-1901 рр.
Охоронний номер
б/н
№ та дата рішення про взяття під охорону

Рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 30.07.1984 № 693

Текстовий опис стану пам'ятки

Загальний стан пам,ятки добрий. В середині 2000рр.. було виконано ремонт, замінено дах та вікна.

Відповідальний волонтер
mc_Load
Дата створення
27.06.2013