Житловий будинок

Чапаєва, 5
Історична довідка:

Після забудови садиба була одразу здана в оренду на дванадцять років Управлінню Південно-Західної залізниці. У 58 кімнатах будинку містилися: на першому поверсі — пенсійна каса, на другому і третьому — юридичний відділ, на четвертому і п'ятому — служба зборів.

П'ятиповерховий з підвалом, мурований, у плані Т-подібний, з проїздом на подвір'я у західній частині. Дах над основним об'ємом двосхилий з бляшаною покрівлею. Первісну планувальну структуру змінено неодноразовими капітальними ремонтами. Перекриття пласкі.
Композиція чолового фасаду симетрична, з переважанням вертикальних членувань. Центральну вісь акцентовано розкріповкою з порталом і фігурним аттиком, великим вікном з лучковою перемичкою другого поверху, здвоєними півциркульними віконними прорізами верхніх поверхів. Архітектурний декор, виконаний в цеглі, характерний для раціонального цегляного стилю. Внаслідок того, що розібрано балкони, симетрично розташовані на другому — п'ятому поверхах, фасад набув пласкуватого і невиразного характеру. У приміщеннях першого поверху і вестибуля збереглися фрагменти первісного оздоблення зі східними мотивами: орнаментально-декоративний поліхромний розпис стель і ділянок стін яскравими соковитими фарбами та дрібно- профільоване ліплення.
Будинок — цінний зразок житлової споруди у цегляному стилі.
Тепер будинок займають Центральна станція зв'язку Міністерства транспорту України і «Євротранстелеком» [1934].

Дата побудови
1908 р.
Охоронний номер
№217
№ та дата рішення про взяття під охорону

Рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 18.11.1986 №1107

Є наступні зміни на фасаді
Шкляні або пластикові балкони, Кондиціонери
Текстовий опис стану пам'ятки

Стан будинку задовільний.

Відповідальний волонтер
Смовж Т.А.
Назва документу про взяття на облік
рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 18.11.1986 №1107 памятка архітектури
Дата створення
27.06.2013