Будинок інституту епідеміології, мікробіології, паразитології та інфекційних захворювань, в якому працювали Громашевський Л. В., Сиротинін М. М.

Амосова вул., 5
Історична довідка:

Громашевський Лев Васильович (13.10.1887- 1980) епідеміолог, один з найперших акаденіків АМН СРСР (1944р.), заслужений діяч науки УРСР (1957р.), Герой Сойіалістичної праці (1967р.), засновник і перший директор Київського інституту інфекційних хвороб АМН СРСР (1948-51рр.). Закінчив медичний факультет Новоросійського університету в Одесі. Учень Заболотного Д.К. В 1918-1928рр. працював в Одеському медичному інституті асистентом, професором, зав. кафедрою епідеміології, ректором. Був з 1928 по 1951рр. директором ряду інститутів епідеміології і мікробіології. В роки ВВВ - головний епідеміолог ряду фронтів. В1948р. організував Інститут інфекційних хвороб в м. Києві (нині Інститут епідеміології і інфекційних хвороб). Під час роботи в цьому закладі - заступник директора, науковий керівник Київського НДІ епідеміології, мікробіології та інфекційних хвороб МОЗ УРСР. Одночасно (1951-1963 рр.) завідував кафедрою епідеміології Київського медичного інституту. Засовник і голова сучасної школи епідеміологів, виховав кілька поколінь науковців і лікарів. Автор моністичної теорії про епідемічний процес, учення про механізм передачі інфекції, на основі якого створив класифікацію інфекційних хвороб, прийняту Всесвітьньою організацією охорони здоров,я. Розробив теорію їх ліквдації та практичні засоби що до ліквідації та зниження захворюваності окремих з них. Його наукові теорії визнані в усьому світі а підручники "Загальна епідеміологія" та "Особлива епідеміологія" , що неодноразово перевидавались в багатьох країнах, набули значення класичних. Розроблена вченим теорія епідеміології будувалась на основі практичної діяльності. Зокрема ним зроблено великий внесок у дослідження проблем епідеміології  висипного та черевного тифу, чуми, дизентерії, холери, інфекційного гепатиту, скарлатини, поліомієліту, діфтерії. Відзначений премією Д.Заболотного (1974р.). нагороджений орденами Леніна, Жовтневої революції та інш. В 1981р. інституту, що тогож року отримав назву Київський НДІ епідеміології та інфекційних хвороб МОЗ УРСР, присвоєно ім,я Л.В. Громашевського. В кабінеті вченого,  який був на другому поверху, зроблено мемореальний музей. У цьму корпусі працював також чл.кор. АН УРСР, акад. АМН СРСР. Сиротін Микола Миколайович (1896-1977) - з 1937р. консультант, 1944-49 рр. - завідувач відділу вірусолології інституту. 1982р. на фасаді будинку встановлено мемореальну дошку.

Дата побудови
1946 р.
Охоронний номер
б/н
№ та дата рішення про взяття під охорону

Рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 30.07.1984 №693

 

Інші меморіальні дошки
1
Текстовий опис стану пам'ятки

Стан пам,ятки в цілому задовільний. Частину вікон замінено на сучасні, із збереженням характеру членування зашклення. На верхньому поверху встановлено кілька кондиціонерів. В рівні технічного поверху спостерігається незначне відшарування плитки.

Відповідальний волонтер
mc_Load
Дата створення
11.06.2016