Садиба, кін. 19 — поч. 20 ст.

Львівська, 15
Історична довідка:

На поч. 20 ст. належала О. Васильєвій. В історичних межах ділянки збереглися дачний будинок, огорожа з брамою, колишній флігель (праворуч від будинку), який внаслідок перебудов втратив архітектурну цінність.
Дачний будинок, кін. 19— поч. 20 ст. З відступом від лінії огорожі. Одноповерховий, з напівпідвалом, цегляний, пофарбований, з дерев'яними (тепер замальованими) верандами на головному, бічному (східному) і тильному фасадах. Цоколь облицьовано сучасною плиткою. У плані складної Г-подібної конфігурації, внутрішнє планування ко-ридорного типу. Дах вальмовий під бляхою з декоративним наметом, вкритим металевою лускою. Вирішений у формах еклектики, що поєднують елементи французького ренесансу (еркер з наметом) та неоросійського стилю (цегляний декор).
При загальній асиметрії архітектурної композиції будинку чоловий (північний) фасад має врівноважену побудову. Його центр відзначено ризалітом із гранчастим еркером, що виступає перекритим восьмигранним шатровим дахом зі шпилем та ажурною металевою короною. По краях фасаду з дерев'яних веранд влаштовано два входи. На фасадах віконні прорізи прямокутні. Верхні П-подібні за формою частини їхніх перемичок спираються на бічні лопатки з подвійними валиками
— перехватами, підвіконня прикрашено пояском сухариків і прямокутними фільонками. Три вікна еркера увінчано лучковим (у центрі) і трикутними сандриками. Міжвіконня головного фасаду оздоблено рустуванням, бічні фасади
— з широкими лопатками з перехватами. Рівень перемичок по периметру ляна, тинькована й побілена, з ґратчастим металевим заповненням, на кам'яному цоколі. Вирішена у традиціях історизму з відчутним впливом стилю модерн. Квадратні у плані підпірні стовпці мають вкритий бляхою напівциліндричний верх з бічними заплечиками. Вінцевий карниз із сухариками утворює напівциркульну нішку з круглим елементом у центрі, від якого донизу відходять цегляні приступки. Аналогічний, але значно спрощений абрис притаманний пілонам двостулкової брами, що декоровані пласкими фасадними нішами. Цоколь оздоблено низкою зубців і окремими кам'яними рустами. Ковані ґрати брами та огорожі мають вишукані форми.
Огорожа з брамою — єдиний збережений зразок первісних малих архітектурних форм у дачному селищі Святошин [1581].

Дата побудови
кін. 19 — поч. 20 ст.
Охоронний номер
511-Кв.
№ та дата рішення про взяття під охорону

Наказ № 1001/0/16-08 від 24 вересня 2008 Міністерства культури і туризму України.

Текстовий опис стану пам'ятки

"Да́чний буди́нок Миро́вича — втрачена пам'ятка, яка знаходилась на вулиці Львівській, 15 у Святошинському районі Києва посеред реліктового лісу зі столітніми дубами та соснами[1]. Споруджений в кінці XIX — на початку XX століття будинок був одним з найкраще збережених зразків дачної архітектури Святошина, доки він не був зруйнований навесні 2008 року для звільнення території під забудову.

Уже після руйнування згідно з наказом № 1001/0/16-08 від 24 вересня 2008 Міністерства культури і туризму України будівля отримала статус пам'ятки історії місцевого значення з охоронним номером 511-Кв[7].

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA_%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0

 

 

Відповідальний волонтер
Заславська Надія, Сапко Мирослава
Дата створення
06.06.2013