Лаврська

Лаврська вулиця — вулиця у Печерському районі міста Києва, місцевості Звіринець, Печерськ, частково Наводничі. Пролягає від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни.

Виникла на відомому з часів Київської Руси Іванівському шляху, що сполучав Поділ з Печерськом та Києво-Печерською лаврою. На картах Києва кінця XIX — початку XX століття позначена як Дорога на Лавру. У 1919 році вулиця отримала назву Січневого повстання, на відзнаку збройного повстання робітників заводу «Арсенал» проти Центральної Ради у січні 1918 року. На карті міста 1947 року позначена як 1-ша Цитадельна вулиця, пізніше — знову приєднана до вулиці Січневого повстання. У 1981 році до вулиці Січневого повстання було приєднано Новонаводницьку вулицю.

До кінця 1940-х — початку 1950-х років вулиця Січневого повстання на відтинку від площі Слави до Києво-Печерської Лаври залишалася незабудованою. У 1997 році депутатами Київради було проголосоване рішення перейменувати вулицю Січневого повстання, яка мала отримати назву вулиця Івана Мазепи.

У 2007 році вулицю Січневого повстання було перейменовано на вулицю Івана Мазепи, на честь гетьмана Івана Степановича Мазепи-Колодинського.

Сучасна назва — з 2010 року, після перейменування частини вулиці Івана Мазепи від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни.

Пам'ятник воїнам, загиблим у роки Великої Вiтчизняної вiйни

Лаврська вул. 24 (Мазепи Івана вул. 44)

Гауптвахта

Лаврська вул. 24 (Мазепи Івана вул. 44)

Льох пороховий в Олексіївському бастіоні

Лаврська вул. 26 (Мазепи Івана вул. 46)

Брама Московська верхня

Лаврська вул., 25 (Мазепи Івана вул. 46 (Земляний вал)

Особняк командувача військ Київського військового округу

Лавська вул. 24 (Мазепи Івана вул., 44 (Запечерний пров., 2)

Тунель у валах фортеці (Брама Московська нижняя )

Лавська вул. 25 (Мазепи І. вул.(Новонаводниць кий пров, Новонаводницька вул.)